Yeni Web Sitemiz Sizlerle

08.08.2018 Perşembe gününden itibaren web sitemiz hizmete açılıyor. Daha önce mevcut sitemizde böylesine köklü bir değişime gitmemizin sebebi; bize göre okul içerisinde faaliyet gösteren bir ‘Sosyal Kulüp’ olmak demek, senede birkaç etkinlik yapıp sonrasında kenara çekilmek olmamalı. Eğer kulüp adı altında bir kitleye hitap ediyorsanız tüm yıl boyunca kitlenizle iç içe olmanız gerekli. Bu konuda Elektrik Kulübü olarak sizlerle daha fazla iç içe olmak için böyle bir sisteme geçtik. Sitemizde size sunacağımız ve sunmak istediğimiz detaylara göz atalım.
Yeni halimizle kampüste yaşanan ve özellikle biz öğrencileri ilgilendiren haberlere yer verirken, geleceğin mühendisleri olarak mesleki bilginin de önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle yazacağımız içeriklerde konuyu herkesin anlayabileceği en açık şekilde ifade edeceğiz.
Hepimiz çok iyi biliyoruz ki sınav haftaları not savaşları yaşanıyor. Not vermek istemeyenler, daha önce grupta paylaşılmış notu takip etmeyip tekrar tekrar soranlar ne isterseniz mevcut. Mühendislik demek soruna çözüm getirmek demek bizce. Bizde Elektrik Kulübü olarak bu soruna sitemizde ‘Not Defteri’ adlı bir kategori açarak çözüm hazırladık. Peki nedir bu Not Defteri? Sizler bize derslerinizle ilgili notlar, çalışma soruları ve paylaşılmasında herhangi bir mahsur olmayan dökümanlar gönderin biz de yayınlayalım. Böylece herkes bilgiye daha kolay erişme şansı elde etsin. Ayrıca yakında sizlere sunacağımız Elektrik Kulübü Mobil adlı mobil uygulamamızda paylaşılan notlara doğrudan ve kolayca erişebileceksiniz.
Dersler tamam, mesleki bilgi de tamam olduğuna göre Elektrik Kulübü olarak sizler için kariyer ve sosyal hayat hedefli düzenlediğimiz ya da diğer kulüp/toplulukların düzenlediği etkinlikleri sizlere duyurduğumuzda her şey daha güzel olacak. Etkinlikler kategorisinde de amacımız kampüsümüz içerisinde biz öğrencileri kapsayan ne kadar etkinlik varsa bunların sizlere duyurulmasını sağlamak. Mobil uygulamamızda ders notları için olduğu gibi etkinlikler için de bir bölüm olacak.
Bizlere her zaman ulaşabilmeniz; öneri, görüş ve eleştirilerinizle daha ileriye gidebilmemiz için iletişim bölümünü kullanabilirsiniz. Hepinizi sevgiyle selamlıyoruz.
Elektrik Kulübü – Bir kulüpten daha fazlası…

Yazar: Yılmaz KÜÇÜK

Afyon Kocatepe Üniversitesi Elektrik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı