Kocatepe Girişimcilik Zirvesi

Kocatepe Girişimcilik Zirvesi, Wimbledon dil okulu sponsorluğunda Elektrik kulübü tarafından düzenlenen büyük bir oturumdur. İbrahim KÜÇÜKYURT konferans salonunda düzenlenen bu etkinliğe sadece mühendislik öğrencileri değil tüm fakültelerden yoğun katılım sağlandı.

Girişimcilik Zirvesi Çağfen Koleji Genel Müdürü Serkan Can ZENGİN’in konuşmasıyla başladı. Dinleyicilere iş hayatı boyunca kazandığı tecrübeleri aktardı. Ayrıca internetin gücünden de bahseden ZENGİN katılımcılar için oldukça verimli bir konuşma gerçekleştirdi.

Girişimcik Zirvesinin ikinci oturumunda sağlık sorunları sebebiyle aramızda olamayan Erbakan MALKOÇ skype ile salondaki katılımcılara seslendi. MALKOÇ, üniversite öğrencilerinde ki eksikliklerden ve bu eksikliklerin nasıl düzeleceğinden bahsetti. Oturuma bizzat katılamadığı için üzüntüsünden bahseden MALKOÇ bir sonraki davetimize katılacağının sözünü verdi..

Elektrik Bölüm Başkanı Doç. DR. Fatih Onur HOCAOĞLU üniversitenin önemi, ve öğrencilerin motivasyonunu arttıracak kısa bir konuşma yaptı.

Success İnternational kurucusu Kaan ARMAĞAN yurt dışı dil eğitiminin öneminden, İnternetin dev markalarının ortak özelliklerinden ve robotlaşan insanlardan bahseden ARMAĞAN dinleyicilerle kısa bir soru-cevap yapıp konuşmasını sonlandırdı.

Wimbledon dil okulları ve Success İnternational’ın katkılarıyla büyük bir çekiliş gerçekleştirdik. Ücretsiz ingilizce dil eğitimi, yarı burslu dil eğitimi ve 3 kişi success international’dan 300 er dolarlık burs hakkı kazandı.

Girişimcilik Zirvesine katılan konuşmacılarımıza, etkinlik boyunca bizlere ikramda bulunan Nescafe görevlilerine ve değerli dinleyicilerimize Teşekkür ederiz…

 

Yazar: Emre Can DİREK

Afyon Kocatepe Üniversitesi Elektrik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı