⚔️MÜHENDİS SAVAŞLARI⚔️

SAVAŞ TARİHİ :12 ARALIK 2019

Afyon Kocatepe Üniversitesi Elektrik Kulübü bir ilk gerçekleştiriyor. Okulumuzun Biyomedikal Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği öğrencilerinin katılımıyla Mühendis Savaşları başlıyor. Bu yazımızda savaşın kurallarından bahsedeceğiz.

Akademik hayatın zorlukları arasında öğrencilere kısa bir mola verdirmeyi, mesleklerine olan meraklarını alevlendirmeyi amaçlayan yarışmamız iki etaptan oluşacaktır.

Birinci etapta her bölüm kendi arasında yarışacak, gruplar halinde yarışacak olan öğrenciler kendi alanında ki soruları yanıtlayacaklar. Savaşa katılmak isteyen öğrenciler 3 asil ve 1 yedek öğrenciyi gruplarında bulundurması gerekmektedir. Gruplar savaş öncesinde yarışmacı öğrencilerin isimlerinin olduğu listeyi teslim etmek zorundadır. Ayrıca yarışma süresi boyunca öğrenci değişimi yapılmayacaktır. Gruplara seçilecek öğrenciler sınıflarına bakılmaksızın seçilecektir.  Savaşın birinci etabında yarışmacılar, oluşturdukları gruplarıyla kendi bölümlerinin konuları hakkında toplam 12 soruya yanıt vereceklerdir. Sorular ilerledikçe zorluk seviyesi ve puan değeri de artacaktır. İlk etap sonunda birinci olan gruplar finale katılmaya hak kazanacaklardır. Bunlarla birlikte birinci etabın sonunda en az iki grup eşit puan alması durumunda bir grup başarı elde edene kadar ek sorular sorulacaktır.

İkinci etap yani final etabında ise yarışacak olan gruplar toplam 20 soruya yanıt vereceklerdir. Bu bölümdeki sorular genel mühendislik konuları hakkında olup bölümlere göre farklılık göstermeyecektir. Ayrıca final etabında birinci etaptan farklı olarak adaylar 12. sorudan itibaren verecekleri her yanlış cevap için 5 puan kaybedeceklerdir. İlgili soruda bu kural yarışmacılara hatırlatılacaktır. Birinci etapla aynı olacak şekilde en az iki grubun  eşit puan alması durumunda bir grup üstünlük sağlayana kadar ek sorular sorulacaktır.

Soruların sorulması sırasında, puanların yazılmasında, sorular için belirlenen sürelere uyulmasında ve benzer konularda karışıklık olmaması adına görevli kişiler olacaktır.

🏆Final etabının sonunda ise zaferiniz ve cesaretiniz ödüllerle taçlandırılacaktır.🏆

Mühendis savaşlarını kazanan grup çeyrek altın ve sürpriz hediyelerle ödüllendirilecektir.

Yazar: Kardelen Şen